O nas

Ramirent to ludzie, którym możesz zaufać


Zobacz nas w akcji


Ramirent jest największym w Polsce dostawcą innowacyjnych rozwiązań w zakresie wynajmu sprzętu budowlanego i rusztowań. Na polskim rynku obecni jesteśmy od 2000 roku i jako jedyni posiadamy tak kompleksową i profesjonalną ofertę wynajmu.

Nasza działalność oparta jest o grupy produktowe:

  • sprzęt budowlany,
  • podnośniki,
  • kontenery,
  • rusztowania,
  • podesty, platformy i dźwigi.

Do dyspozycji naszych Klientów pozostaje największa sieć oddziałów w Polsce: blisko 50 jednostek na terenie całego kraju oraz specjalne oddziały projektowe, dedykowane konkretnym inwestycjom budowlanym.

Dla jak najlepszej obsługi naszych kontrahentów, Firma zatrudnia około 440 profesjonalnie przygotowanych specjalistów, będących ekspertami z zakresu poszczególnych grup sprzętowych i wynajmu.

Ramirent jest marką znaną w skali lokalnej i europejskiej. Jako sprawdzeni partnerzy na budowie, dostarczamy usługi cenione i rekomendowane przez Klientów w całym kraju. Dzięki solidności i kompleksowości oferty, wypracowaliśmy mocną pozycję w branży oraz zaufanie największych polskich inwestorów budowlanych. W efekcie, uczestniczymy w najpoważniejszych realizacjach dla szeroko pojętego budownictwa i przemysłu.

Firma funkcjonuje w oparciu o wdrożone w 2020 roku certyfikaty ISO9001:2015, ISO14001:2015 i ISO45001:2018.

Grupa Ramirent powstała w Finlandii i jest liderem wśród europejskich firm specjalizujących się w wynajmie sprzętu budowlanego i rusztowań w Północnej i Środkowej Europie. Firma z 65-cio letnią tradycją, od lat, niezmiennie uczestniczy w największych inwestycjach branży budowlanej i przemysłowej.

Dzięki najwyższej jakości oferowanych urządzeń i usług, wypracowaliśmy zaufanie i lojalność tysięcy Klientów w całej Europie.

Jako wiodąca firma w sektorze wynajmu, współpracujemy z najlepszymi dostawcami sprzętu, gwarantującymi najwyższą jakość oferowanych przez nas maszyn i rusztowań.

Jako organizacja wyznaczająca trendy w biznesie, w którym najważniejszy jest Klient, stawiamy na profesjonalizm naszych pracowników oraz najwyższe standardy obsługi Kontrahentów.

Wszystkie powyższe wartości zapewniają nam silną i stabilną pozycję w branży wynajmu na europejskich rynkach, dzięki czemu, Ramirent jest sprawdzonym i cenionym partnerem na budowach na całym kontynencie.

Od roku 2019 Ramirent jest częścią Grupy Loxam, będącej największą wypożyczalnią sprzętu budowlanego w Europie oraz trzecią największą wypożyczalnią sprzętu na świecie!

Grupa Ramirent w liczbach:

  • ponad 65 lat tradycji (rok założenia: 1955),
  • 300 punktów obsługi Klienta w 9 państwach europejskich (Finlandia, Norwegia, Szwecja, Litwa, Łotwa, Estonia, Czechy, Słowacja, Polska),
  • ponad 3200 pracowników w całej Europie,
  • ponad 150 000 Klientów usatysfakcjonowanych z naszych usług,
  • ponad 200 000 jednostek wynajmowych od najlepszych światowych dostawców.

Wizja


Naszą wizją jest wyróżniająca się obsługa wśród wypożyczalni sprzętu.

Misja


Naszą misją jest energiczna obsługa Klienta i uśmiech.

Nasze wartości


Energia

Nasza dobra energia zapewnia najlepsze doświadczenia wszystkim, którzy z nami pracują.

Najlepsza obsługa

Rozumiemy potrzeby Klientów i Współpracowników,dlatego zawsze dobieramy najlepsze rozwiązania.

Uśmiech

Swoją postawą staramy się wywołać uśmiech na twarzach, tworząc przyjazną atmosferę pracy.

Polityka zrównoważonego rozwoju


Nasza działalność jest z definicji przyjazna dla środowiska naturalnego: wypożyczanie sprzętu budowlanego jest opcją proekologiczną w porównaniu do jego zakupu. Jeśli więcej osób wykorzystuje tę samą maszynę, wpływ na środowisko naturalne jest zredukowany.

Naszym celem jest zmniejszanie negatywnych skutków działalności na środowisko naturalne, między innymi poprzez redukcję emisji zanieczyszczeń podczas transportu sprzętów.

Z tego powodu, inwestujemy nasz czas i środki w optymalizację procesów logistycznych, których głównym celem jest efektywny transport.

Ciągła kontrola jakości oraz zapewnienie bezpieczeństwa użytkowania wynajmowanych urządzeń to podstawowe procesy w branży wypożyczania sprzętu budowlanego. Identyfikacja i ochrona przed ewentualnymi zagrożeniami bezpieczeństwa jest integralną częścią procesów operacyjnych w Ramirent. Regularnie szkolimy naszych pracowników w zakresie bezpiecznego użytkowania wynajmowanych sprzętów oraz w zakresie umiejętnego przekazywania tej wiedzy naszym Klientom. Ramirent, jako odpowiedzialna organizacja, spełnia wszystkie aktualnie obowiązujące w Polsce przepisy bezpieczeństwa i higieny pracy.

Ramirent jest wiodącą firmą w branży wypożyczania sprzętu budowlanego w Skandynawii oraz w Europie Środkowej i Wschodniej, w tym w Polsce. Naszym celem jest dalszy rentowny wzrost działalności. Rentowny wzrost tworzy podstawę wszelkich aktywności i procesów firmy Ramirent wobec Klientów, akcjonariuszy, pracowników i partnerów biznesowych.

Nieustannie inwestujemy w poprawę jakości i bezpieczeństwa naszych działań operacyjnych, zapewnianie dobrych warunków pracy naszym pracownikom oraz w ograniczanie wpływu naszej działalności na środowisko naturalne.

Odpowiedzialność społeczna firmy Ramirent ma silne podstawy, budowane od początku istnienia firmy w krajach skandynawskich. Ten model działania był przenoszony na kolejne kraje, w których Grupa Ramirent rozwijała swoją działalność, także w Polsce.

Kładziemy bardzo duży nacisk na zgodność wszelkich naszych aktywności i procesów z aktualnie obowiązującymi regulacjami i przepisami prawa.

Nasze certyfikaty


Polityka zarządzania jakością

Polityka zarządzania środowiskiem i bezpieczeństwem pracy

Realizacje