Rusztowania i usługi


Lekki sprzęt budowlany
Ciężki sprzęt budowlany
Podnośniki
Zasilanie i ogrzewanie
Ogrodzenia i podpory stropowe
Kontenery
Rusztowania i usługi
Podesty i dźwigi budowlane
Cięcie, kucie, wyburzanie
Dostarczanie energii, oświetlanie
Kolejnictwo
Majsterkowanie
Obsługa imprez i eventów
Ogród, rolnictwo i sadownictwo
Ogrzewanie, osuszanie, wentylowanie
Prace na wysokościach
Prace porządkowe, czyszczenie
Prace z betonem
Prace ziemne i drogowe
Remont i prace wykończeniowe
Transport
Zaplecze budowy
Sprzęt (1)

Rusztowania i usługi


Rusztowania występują na większości budów. Zapraszamy do współpracy wymagających Klientów. Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom wynajmujemy rusztowania i świadczymy usługi z nimi związane.

Prace wykonywane z rusztowań, prace na wysokości, związane są z dużymi zagrożeniami, które mogą skutkować poważnymi wypadkami pracowników i osób postronnych. Dlatego bardzo ważne jest, aby rusztowania montować, demontować w sposób poprawny i przez osoby do tego uprawnione, redukując w ten sposób ryzyko wypadku i zapewniając maksimum bezpieczeństwa dla pracowników wykonujących prace na wysokości oraz sąsiedztwa konstrukcji rusztowania. Prace rusztowaniowe wykonujemy zgodnie z ustawowymi przepisami BHP oraz wytycznymi zawartymi w „Porozumieniu dla Bezpieczeństwa w Budownictwie”. Poprzez wdrożone procedury kontroli, na każdym etapie prac rusztowaniowych, zapewniamy wszystkim pracownikom na budowie możliwie najwyższy poziom bezpieczeństwa.

Obsługę Klientów prowadzą inżynierowie z bardzo dużym doświadczeniem zawodowym. Wspólnie z Klientem ustalamy najlepszy wariant rozwiązań dla świadczonych usług, aby zapewnić maksimum bezpieczeństwa oraz sprawną współpracę w terminowej realizacji prac Klienta. Stawiamy na długotrwałe relacje i wynikające z nich (optymalne) preferencyjne warunki dla Klienta oraz doskonałą atmosferę podczas rozmów. To kluczowe elementy w prowadzeniu biznesu i współpracy.

Dostępne typy rusztowań


Typy rusztowań dostosowane są do Państwa potrzeb w zależności od rodzaju budowy / obiektu:

 • domu jednorodzinne
 • budownictwo mieszkaniowe
 • biurowce
 • wysokościowe
 • obiekty sakralne
 • górnicze
 • hutnicze
 • przemysł lotniczy
 • stocznie
 • rafinerie
 • elektrownie
 • budowle zabytkowe i inne

Rusztowania Aluminiowe / Przejezdne

Najlżejsza forma rusztowań o wielu zastosowaniach i użyteczności. Rusztowania aluminiowe dostępne są w kompletach dla różnych wysokości zestawów przejezdnych wież rusztowaniowych. Producent: INSTANT.

Schodnie / Klatki schodowe / Piony komunikacyjne

Przestrzenna konstrukcja stalowa wyposażona w pełnowymiarowe schody aluminiowe z poręczami o wymiarach podstawy 1,40/1,57 m x 2,57 m. Możliwa do zastosowania jako wolnostojąca klatka schodowa lub jako ciąg komunikacyjny połączony z wybudową konstrukcji rusztowania. Schodnie/wieże schodowe służą do komunikacji pionowej wykorzystywanej m.in. w wykopach lub dodatkowo w rusztowaniach jako klatki schodowe. Są dodatkowym udogodnieniem do drabinowej komunikacji pionowej zamontowanej w obszarze szerokości rusztowania na każde 40 m długości w danyn zestawie rusztowania. Spełniają wymagania zgodnie z przepisami „Schody w robotach budowanych”. Dopuszczalne obciążenie wynosi 2,0 kN/m2.

Rusztowania Fasadowe / Ramowe

Rusztowania stalowe ocynkowane ogniowo przeznaczone między innymi do prac remontowych, elewacyjnych, niezbędne przy ociepleniach, pracach konserwatorskich, itp. Konstrukcja rusztowań ramowych (średnia waga 17 kg/m2) jest lżejsza od rusztowań modułowych (średnia waga 25 kg/m3) dzięki temu są one szybsze i prostsze w montażu niż inne systemy rusztowań. 

Ten system rusztowań cechuje niewielka ilość 7-miu elementów podstawowych: podstawka, rama pionowa, poręcz, podest, stężenie, krwężnik, elementy kotwiczące (śruba oczkowa, zaczep kotwiący, złącze krzyżowe).

Rusztowanie fasadowe o szerokości ramy pionowej 0,73m (podestu roboczego 0,64m) oferuje obciążenie pomostu roboczego do 6,0 kN/m2, ponadto w przypadku gdy rusztowanie jest odsunięte od ściany o ponad 20 cm możliwy jest montaż dodatkowych poręczy i krawężników wewnętrznych tj. od strony ściany obiektu, przy której ustawiono rusztowanie.

Poręcze wewnętrzne zabezpieczają użytkownika przed upadkiem z wysokości tj. pomiędzy rusztowaniem a ścianą. Długość pól/przęseł rusztowania to 0,73 m, 1,09 m, 1,57 m, 2,07 m, 2,57 m, 3,07 m.

Rusztowanie cechuje mały ciężar, bezśrubowy i prosty wtykowy montaż i demontaż ram pionowych rusztowania.

W przypadku rusztowań elewacyjnych stateczność rusztowania zapewniają zakotwienia do ściany, stężenia pionowe oraz podesty zamontowane we wszystkich polach rusztowań na całej ich szerokości. Prawidłowe kotwienie należy wykonać zgodnie z DTR/Instrukcją producenta rusztowania. Siatka i ilość kotwień jest zmienna i uzależniona od użytych dodatkowych akcesoriów np. siatki ochronne, plandeki, banery reklamowe, daszki ochronne, dźwigary kratowe, konsole poszerzające, zsypy do gruzu.

W zależności od potrzeb Klientów posiadamy rusztowania: z ramą do wykuszy na obiektach, z ramą przejścia 1,5 m umożliwiającą komunikację pieszych na najniższej kondygnacji rusztowania, przejezdne, wolnostojące, podwieszane/wiszące.

Maksymalna wysokość rusztowania zgodnie z wytycznymi producenta wynosi do 80 m. Dla konstrukcji rusztowań o większych wysokościach, Ramirent oferuje pełne wsparcie projektowe i indywidualne projekty techniczne z obliczeniami statyki. 

Model Blitz, producent Layher.

Rusztowania Modułowe / Przestrzenne

Najbardziej uniwersalny system rusztowań stalowych ocynkowanych ogniowo. Umożliwia wykonanie dowolnej, choćby najbardziej skomplikowanej konstrukcji. Polecany do zastosowania w miejscach trudno dostępnych, dla obiektów o nieregularnym kształcie daje zdecydowanie więcej możliwości zastosowania. Rusztowanie modułowe pozwala odwzorować kształt budynku. Z tego typu rusztowania można wykonać konstrukcje przyścienne do prac fasadowych, murarskich; wybudować zadaszenia/daszki ochronne, kładki dla pieszych, platformy robocze, sceny, trybuny; rusztowania przejezdne, sekcje rusztowania do przenoszenia dźwigiem, wiszące, wolnostojące, wsporcze, konstrukcje specjalne, skomplikowane, przestrzenne, konstrukcje pod banery reklamowe, konstrukcje podporowe, schodnie komunikacyjne, rusztowanie osłonowe. Po wykonaniu projektu i obliczeń statycznych pozwala na wykonanie konstrukcji z rusztowania o bardzo dużej nośności, wysokości i wytrzymałości.

Indywidualne projekty


Dla Państwa potrzeb możemy zaprojektować dowolną konstrukcję rusztowania. Nasz Dział Projektowy wykorzystuje najnowsze środowska pracy, dzięki czemu możliwe jest obejrzenie projektu w 3D oraz w standardzie BIM - Building Information Modeling (o ile Klient posiada projekt budowanego obiektu w BIM). Posiadamy uprawnienia konstruktorskie do projektowania indywidualnych konstrukcji rusztowań.

Kompleksowe wsparcie:

 • Pomiary - rzeczywiste pomiary na budowie
 • Analiza kosztowa - przedstawienie wszystkich możliwości wykorzystania rusztowania dostosowanych do harmonogramu prac
 • Optymalizacja konstrukcji rusztowania dostosowana do potrzeb budowy
 • Projektowanie indywidualnych konstrukcji rusztowań
 • Transport drogowy - dostawy na / z budowy
 • Montaż i demontaż - na podstawie IBWR (Instrukcji Bezpiecznego Wykonywania Robót) oraz montażystów posiadających uprawnienia montażowe wydane przez IMBiGS
 • Wykonanie uziemienia i instalacji piorunochronnej, pomiary oporności uziemienia
 • Odbiory techniczne rusztowania - dopuszczenie do eksploatacji rusztowania na podstawie „Protokołu odbioru technicznego"
 • Wykonywanie przeglądów rusztowań - przeglądy codzienne, dekadowe i doraźne rusztowań wynajętych z RamirentWykonywanie przeglądów

Dostawcy:

Layher / Instant