Młotowiertarka: charakterystyka i zastosowanie


Wiertarka udarowa to jedno z najbardziej praktycznych i najczęściej potrzebnych urządzeń w pracach budowlanych i remontowych. Kiedy zwykła wiertarka nie wystarcza (np. w przypadku konieczności wykonania większego otworu w twardym materiale, takim jak beton lub cegła), konieczne może okazać się wyposażenie w młotowiertarkę. Czym się charakteryzuje i w jakich pracach można ją wykorzystać?

Młotowiertarka: charakterystyka i zastosowanie

Młotowiertarka do wiercenia z udarem i funkcją kucia doskonale sprawdzi się zarówno w warunkach domowych, jak i cięższych pracach. Mocny udar, regulacja położenia dłuta i 3 funkcje pracy dają szerokie spektrum zastosowań. Wśród nich między innymi możliwość wiercenia otworów pod puszki koronkami wiertniczymi, a także wiercenia bezudarowego w drewnie lub stali. Urządzenie pozwala też na wiercenie bezpyłowe z systemem odsysania zwiercin (DRS-M). Komfort pracy gwarantują antypoślizgowe wykończenia oraz uchwyt w kształcie litery D, a niewielka waga (4 kg w przypadku młotowiertarki w ofercie Ramirent) pozwala na łatwe przenoszenie i operowanie.

Podstawową zaletą korzystania z młotowiertarki jest przede wszystkim możliwość wykonania wielu różnych prac, w tym tych cięższych i bardziej zaawansowanych. Standardowe narzędzia ręczne lub takie o małej mocy nie poradzą sobie z trudnym podłożem. Tymczasem wielofunkcyjne młotowiertarki można wykorzystać nie tylko do wiercenia otworów w betonie, cegle, drewnie czy stali, lecz także do kucia w różnego rodzaju materiałach. Takie zróżnicowanie umożliwi Ci wykonywanie bardziej wymagających prac, do których klasyczna wiertarka będzie niewystarczająca.