Koparka kołowa o masie 14-16t

Kod grupy: KOKOB

Opis przedmiotu najmu


Koparki kołowe o masie 14-16 ton to wszechstronne i wydajne maszyny budowlane przeznaczone do wykonywania szerokiego zakresu prac ziemnych, takich jak wykopy, załadunek materiałów, prace drogowe oraz kształtowanie terenu. Dzięki zastosowaniu kół, te koparki oferują dużą mobilność i łatwość przemieszczania się na placach budowy oraz w trudnym terenie miejskim.


Charakterystyka przedmiotu najmu


Koparki kołowe o masie 14-16 ton charakteryzują się mocnymi silnikami, które zapewniają wysoką wydajność i niezawodność. Wyposażone w zaawansowane systemy hydrauliczne, umożliwiają płynne i precyzyjne sterowanie ramieniem oraz osprzętem, co jest kluczowe przy wykonywaniu skomplikowanych zadań. Koparki te mają również solidną konstrukcję, która zapewnia trwałość i odporność na intensywną eksploatację.

Ergonomiczne kabiny operatora są zaprojektowane z myślą o wygodzie i bezpieczeństwie pracy, oferując doskonałą widoczność i komfort użytkowania dzięki regulowanym siedzeniom, intuicyjnym elementom sterującym oraz systemom klimatyzacji. Wiele modeli posiada także zaawansowane systemy telematyczne, które monitorują stan maszyny i wspierają zarządzanie flotą.

Koparki te są kompatybilne z różnorodnym osprzętem, takim jak łyżki, młoty hydrauliczne, chwytaki czy widły, co zwiększa ich wszechstronność i możliwości adaptacji do specyficznych zadań. Systemy szybkiej wymiany osprzętu umożliwiają sprawne i efektywne zmiany narzędzi roboczych, minimalizując przestoje i zwiększając produktywność.


Parametry techniczne


Moc silnika 110 KM
Głębokość kopania 5,72 m
Pojemność łyżki 0,94 m³
Szerokość łyżki 1200 mm
Typ opon Gąsienice
Osprzęt Łyżka
Zasięg kopania 8,65 m
Rodzaj napędu Hydrauliczny
Rodzaj paliwa ON
Pojemność zbiornika paliwa 270 l
Długość 8,09 m
Szerokość 2,49 m
Wysokość 3,13 m
Waga 16 t
Producent Komatsu

Środki ochrony osobistej


Sygnał dzwiękowy
Sygnał dzwiękowy
Kwalifikacje
Kwalifikacje

Modele