Zbiorniki dwupłaszczowe i jednopłaszczowe - czym się różnią?
Zbiorniki są nieodłącznym elementem wielu gałęzi przemysłu, a ich odpowiedni wybór ma kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa i efektywności prowadzonych prac. Dwa popularne rodzaje to zbiorniki dwupłaszczowe i jednopłaszczowe, które różnią się budową i zastosowaniem.
Zbiornik jednopłaszczowy
Zbiornik jednopłaszczowy o pojemności 3500L z wbudowanym dystrybutorem to idealne rozwiązanie dla tych, którzy poszukują wynajmu zbiornika do przechowywania dużych ilości wody pitnej, deszczowej, nawozów płynnych oraz innych płynów neutralnych. Dzięki wysokiej szczelności i niewielkiej wadze, zbiornik jest łatwy w transporcie i instalacji, co czyni go szczególnie atrakcyjnym przy krótkoterminowym wynajmie zbiornika. Wbudowany dystrybutor zapewnia komfort użytkowania, a zasilanie 230V umożliwia bezproblemowe działanie, co czyni ten zbiornik praktycznym wyborem dla firm potrzebujących czasowego przechowywania płynów.
Zbiornik dwupłaszczowy
Zbiorniki dwupłaszczowe składają się z dwóch warstw: zewnętrznej, pełniącej funkcję osłony, i wewnętrznej, która ma bezpośrednią styczność z przechowywaną substancją. Główną zaletą tej konstrukcji jest zwiększone bezpieczeństwo, ponieważ w przypadku ewentualnych wycieków czy uszkodzeń zewnętrznej warstwy, substancje nie przedostają się do środowiska. Zbiorniki dwupłaszczowe są powszechnie stosowane w przypadku przechowywania substancji toksycznych czy agresywnych chemicznie. W Ramirent mamy dostępne na wynajem zbiorniki dwupłaszczowe aż w 6 możliwych pojemnościach, w tym też z konstrukcją metalową:
- Zbiorniki dwupłaszczowe o pojemności 1000 l
- Zbiorniki dwupłaszczowe o pojemności 1200 l z dystrybutorem
- Zbiorniki dwupłaszczowe o pojemności 2500 l z dystrybutorem
- Zbiorniki dwupłaszczowe o pojemności 5000 l z dystrybutorem
- Zbiorniki metalowe dwupłaszczowe o pojemności 1000 l z dystrybutorem
- Zbiorniki metalowe dwupłaszczowe o pojemności 910 l z dystrybutorem
Planujesz wynajem zbiornika na wodę albo paliwo? Skontaktuj się z wypożyczalnią sprzętu budowlanego Ramirent i poznaj warunki wynajmu agregatów prądotwórczych dla Twojego projektu!